Stálé dotazy - FAQ

Lze u vás objednávat na dobírku?

Nelze, protože se nám opakovaně stalo, že zákazník zásilku nepřevzal a my platili náklady na dopravu.

 

Je možné upravit již odeslanou objednávku?

Ano možné to je, pokud ještě nebyla expedována. Obraťte se na adarka@adarka.cz.

 

Funguje u vás slučování objednávek?

Již skoro rok tuto službu neposkytujeme. Není prakticky realizovatelné při množství zakázek. Dříve jsme ji sice nabízeli, ale dost zákazníků nebylo schopno dodržet ani 40denní lhůtu na sloučení.

 

Proč jsem nedostala své objednané zboží? 

Jestli je zálohová faktura uhrazena, zkontrolujte prosím, zda jste správně zadala variabilní symbol. Bez jeho správného vyplnění v bankovním převodu nejsme schopni platbu identifikovat. U plateb ze zahraničí prosíme variabilní symbol uvádět do poznámky pro příjemce. V případě problémů nás kontaktuje na adarka@adarka.cz.

 

Proč se vám nemohu dovolat?

Pokud Vám nikdo telefon nebere, neznamená to, že s Vámi nechceme mluvit. Obsluhujeme zákazníky, kteří jsou v prodejně. Zpětné hovory z kapacitních důvodů neděláme, zkuste to po chvíli znovu.

 

V popisu vašeho produktu jsem našla chybu. Co s tím?

I to se může stát, budeme jen rádi, pokud nás na to upozorníte.

 

 Zboží, které jsem dostala, mi nevyhovuje. Co mám dělat?

Pokud zboží bylo objednáno přes e-shop, můžete odstoupit od kupní smlouvy do 14 dnů. Odstoupení se provádí písemně, stačí e-mailem. Následně po navrácení zboží zpět k nám Vám budeme dobropisovat částku za konkrétní vrácené zboží.
Bylo-li zboží koupeno přímo v kamenné prodejně, odstoupení od kupní smluvy není možné.

 

Proč je zboží u vás dražší, než u konkurence? Třeba nabídky na FB?

My jsme oficiální obchod, žádný podomní prodejce, který si přivydělává "na černo" přes různé skupiny na FB ve stylu prodávám zbytky ze syslírny, přitom sám nakoupí zboží z Polska a dává to na FB jako zbytek. My platíme daně, platby na zdravotní a sociální pojištění a DPH. Proto Vám ceny mohou někdy připadat vyšší, než u "konkurence".

Z jakého důvodu máte výrobky ze solingenské oceli tak drahé?

Výrobky nakupujeme od Dreiturm Solingen, kde je zaručena ruční výroba a použití karbonové oceli přímo ze Solingenu, které těžko můžete srovnávat s nůžkami a dalšími produkty od různých výrobců z Číny, Pákistánu, Indie, ...
Ano, i u nás v ČR se stále častěji objevují u různých prodejců a i velkých řetězců (nebudeme jmenovat třeba některé lékárny) produkty označené Solingen. Solingen je ochranná známka. Když koupíte nůžky, nebo cokoli jiného s označením Solingen za podezřele nízkou cenu, tak výrobce - prodejce, který tam má sice sídlo, zboží buď překupuje odněkud z Asie nebo je to pouze strojní, ne ruční výroba.Těží z názvu Solingen. Ruční výbobek má téměř vždy na výrobku nebo obalu (pokud se jedná o menší výrobek) označení Solingen vyraženo.